2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 16 Div 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=11D476A9-6456-4AEB-9CF1-42A18AB06457&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : FWFC B02 Blue (A)31333333303330-034 32  45 
 A5 : STU Chelsea Academy 0201130303333331-027 19  38 
 A2 : WA Timbers 02B Red 101133311330133-026 13  41 
 A8 : Blackhills FC B02 Black A31333010113303-025 5  31 
 A1 : Crossfire Yakima -B02 B10103311130030-017 -2  24 
 A6 : Seattle United B02 Samba C11000330013103-016 0  22 
 A7 : Rainier Valley Slammers30030003010001-011 -15  21 
 A3 : GS Surf B02 C00000000000000-00 -52  8 

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105397  Saghalie Middle School  05:00 PM  1 A4 vs A2FWFC B02 Blue (A) 4 vs.WA Timbers 02B Red 11

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105387  Shorewood  09:45 AM  1 A6 vs A4Seattle United B02 Samba C 2 vs.FWFC B02 Blue (A)2
 105385  Game Farm Park  10:45 AM  W A7 vs A3Rainier Valley Slammers 4 vs.GS Surf B02 C1
 105386  First Creek Middle School  12:40 PM  1 A5 vs A8STU Chelsea Academy 02 1 vs.Blackhills FC B02 Black A2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105396  First Creek Middle School  04:00 PM  1 A5 vs A1STU Chelsea Academy 02 0 vs.Crossfire Yakima -B02 B0

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105390  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A7FWFC B02 Blue (A) 4 vs.Rainier Valley Slammers0
 105391  First Creek Middle School  11:00 AM  1 A5 vs A6STU Chelsea Academy 02 1 vs.Seattle United B02 Samba C1
 105389  Regional Athletic Complex  01:00 PM  1 A8 vs A2Blackhills FC B02 Black A 1 vs.WA Timbers 02B Red 11

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105415  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A4 vs A6FWFC B02 Blue (A) 1 vs.Seattle United B02 Samba C0

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105395  Regional Athletic Complex  09:00 AM  1 A8 vs A6Blackhills FC B02 Black A 1 vs.Seattle United B02 Samba C0
 105392  Sozo  12:00 PM  8 A1 vs A4Crossfire Yakima -B02 B 1 vs.FWFC B02 Blue (A)3
 105394  TBD   --    --  A7 vs A5Rainier Valley Slammers 1 vs.STU Chelsea Academy 024

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105398  Shorecrest HS  09:00 AM  1 A6 vs A7Seattle United B02 Samba C 2 vs.Rainier Valley Slammers3
 105399  Lynnwood High School  12:30 PM  3 A3 vs A8GS Surf B02 C 2 vs.Blackhills FC B02 Black A5
 105384  Sozo  02:00 PM  8 A1 vs A2Crossfire Yakima -B02 B 3 vs.WA Timbers 02B Red 13

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105403  Auburn Mt View HS  09:00 AM  1 A7 vs A8Rainier Valley Slammers 0 vs.Blackhills FC B02 Black A1
 105401  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A2 vs A5WA Timbers 02B Red 1 3 vs.STU Chelsea Academy 022
 105400  Sozo  12:15 PM  8 A1 vs A6Crossfire Yakima -B02 B 2 vs.Seattle United B02 Samba C3
 105402  Meadowdale High School  12:30 PM  1 A3 vs A4GS Surf B02 C 0 vs.FWFC B02 Blue (A)4

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105404  Game Farm Park  11:00 AM  W A7 vs A1Rainier Valley Slammers 1 vs.Crossfire Yakima -B02 B2
 105406  First Creek Middle School  11:15 AM  1 A5 vs A3STU Chelsea Academy 02 7 vs.GS Surf B02 C1
 105407  Regional Athletic Complex  03:00 PM  1 A8 vs A4Blackhills FC B02 Black A 2 vs.FWFC B02 Blue (A)6

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105388  Meadowdale High School  04:15 PM  1 A3 vs A1GS Surf B02 C 1 vs.Crossfire Yakima -B02 B2

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105409  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A2 vs A7WA Timbers 02B Red 1 5 vs.Rainier Valley Slammers4
 105408  Sozo  12:00 PM  9 A1 vs A8Crossfire Yakima -B02 B 2 vs.Blackhills FC B02 Black A2
 105411  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A5FWFC B02 Blue (A) 3 vs.STU Chelsea Academy 021
 105410  Lynnwood High School  03:30 PM  3 A3 vs A6GS Surf B02 C 1 vs.Seattle United B02 Samba C7

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105393  Harmony Sports Complex  03:00 PM  9 A2 vs A3WA Timbers 02B Red 1 4 vs.GS Surf B02 C0

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105413  Edmonds Community College  11:30 AM  ECC A3 vs A7GS Surf B02 C 0 vs.Rainier Valley Slammers3
 105414  Regional Athletic Complex  12:00 PM  1 A8 vs A5Blackhills FC B02 Black A 1 vs.STU Chelsea Academy 024
 105412  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A2 vs A1WA Timbers 02B Red 1 0 vs.Crossfire Yakima -B02 B0

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105436  Regional Athletic Complex  02:00 PM  1 A8 vs A1Blackhills FC B02 Black A 2 vs.Crossfire Yakima -B02 B2

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105418  Game Farm Park  09:00 AM  W A7 vs A4Rainier Valley Slammers 0 vs.FWFC B02 Blue (A)1
 105416  Sozo  12:00 PM  8 A1 vs A3Crossfire Yakima -B02 B 2 vs.GS Surf B02 C0
 105417  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A2 vs A8WA Timbers 02B Red 1 3 vs.Blackhills FC B02 Black A3
 105419  Jefferson Playfield  01:00 PM  FF A6 vs A5Seattle United B02 Samba C 0 vs.STU Chelsea Academy 022

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105423  Miller Community Center  02:45 PM  1 A6 vs A8Seattle United B02 Samba C 1 vs.Blackhills FC B02 Black A2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105426  Game Farm Park  09:00 AM  W A7 vs A6Rainier Valley Slammers 1 vs.Seattle United B02 Samba C1
 105425  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A2 vs A4WA Timbers 02B Red 1 3 vs.FWFC B02 Blue (A)2

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105420  Saghalie Middle School  01:00 PM  1 A4 vs A1FWFC B02 Blue (A) 5 vs.Crossfire Yakima -B02 B0
 105421  Canyon Park Junior High  03:30 PM  1 A3 vs A2GS Surf B02 C 2 vs.WA Timbers 02B Red 17

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105429  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A5 vs A2STU Chelsea Academy 02 4 vs.WA Timbers 02B Red 12
 105431  Regional Athletic Complex  09:00 AM  1 A8 vs A7Blackhills FC B02 Black A 4 vs.Rainier Valley Slammers0
 105430  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A3FWFC B02 Blue (A) 5 vs.GS Surf B02 C0
 105428  Jefferson Playfield  10:45 AM  FF A6 vs A1Seattle United B02 Samba C 1 vs.Crossfire Yakima -B02 B0

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105433  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A2 vs A6WA Timbers 02B Red 1 1 vs.Seattle United B02 Samba C1
 105434  Lynnwood High School  01:30 PM  3 A3 vs A5GS Surf B02 C 0 vs.STU Chelsea Academy 024
 105432  Sozo  02:00 PM  8 A1 vs A7Crossfire Yakima -B02 B 6 vs.Rainier Valley Slammers1
 105435  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A4 vs A8FWFC B02 Blue (A) 4 vs.Blackhills FC B02 Black A1

Bracket - Saturday, November 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105424  Sozo  01:00 PM  8 A1 vs A5Crossfire Yakima -B02 B 2 vs.STU Chelsea Academy 024

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105427  Regional Athletic Complex  04:00 PM  1 A8 vs A3Blackhills FC B02 Black A 4 vs.GS Surf B02 C0
 105405  Loyal Heights  05:45 PM  1 A6 vs A2Seattle United B02 Samba C 1 vs.WA Timbers 02B Red 15

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105439  Baker Middle School  10:00 AM  Turf A5 vs A4STU Chelsea Academy 02 2 vs.FWFC B02 Blue (A)1
 105437  Auburn Memorial Stadium (turf)  12:30 PM  1 A7 vs A2Rainier Valley Slammers 1 vs.WA Timbers 02B Red 13
 105438  Georgetown  02:00 PM  1 A6 vs A3Seattle United B02 Samba C 2 vs.GS Surf B02 C0

Bracket - Sunday, December 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105422  First Creek Middle School  02:00 PM  1 A5 vs A7STU Chelsea Academy 02 2 vs.Rainier Valley Slammers2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.