2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 19 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=139DC798-1B11-417D-9319-680D3D1917D1&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B99 Copa A303333333313-031 20  33 
 A7 : PacNW B99 Maroon A303303033033-024 -2  26 
 A5 : WPFC B99 Black A30303033333 -024 30  40 
 A6 : Crossfire Premier B99 A303133330000-019 2  22 
 A10 : Eastside FC B99 Red A33303033010 -019 6  17 
 A9 : WPFC B99 White B0010031133  -012 5  19 
 A2 : Spokane Sounders B99A300303000000-09 -16  15 
 A4 : WA Timbers 99B Red 10330030000  -09 -6  23 
 A3 : 3RSC B99/00 RCL Black000000333000-09 -17  15 
 A8 : GS Surf B99 A000101300000-05 -22  11 

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106591  Preston Park  06:00 PM  1 A10 vs A9Eastside FC B99 Red A 3 vs.WPFC B99 White B1

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106589  60 Acres  12:00 PM  08 A6 vs A3Crossfire Premier B99 A 1 vs.3RSC B99/00 RCL Black0
 106590  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 A5 vs A4WPFC B99 Black A 5 vs.WA Timbers 99B Red 13
 106587  Meadowdale High School  04:00 PM  1 A8 vs A1GS Surf B99 A 1 vs.Seattle United B99 Copa A5

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106594  Columbia Basin College  12:30 PM  1 A3 vs A73RSC B99/00 RCL Black 1 vs.PacNW B99 Maroon A3
 106593  Spokane Shadow Soccer Complex  02:00 PM  2 A2 vs A8Spokane Sounders B99A 1 vs.GS Surf B99 A0
 106596  Preston Park  03:00 PM  2 A10 vs A5Eastside FC B99 Red A 2 vs.WPFC B99 Black A0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106601  Marymoor Park  09:00 AM  2 A6 vs A5Crossfire Premier B99 A 1 vs.WPFC B99 Black A2
 106597  Preston Park  03:00 PM  2 A10 vs A1Eastside FC B99 Red A 3 vs.Seattle United B99 Copa A2
 106600  Starfire Sports Complex  03:00 PM  3 A7 vs A4PacNW B99 Maroon A 2 vs.WA Timbers 99B Red 15

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106606  Preston Park  09:00 AM  1 A10 vs A6Eastside FC B99 Red A 0 vs.Crossfire Premier B99 A1
 106605  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A7 vs A5PacNW B99 Maroon A 1 vs.WPFC B99 Black A0
 106604  Lynnwood High School  03:30 PM  3 A8 vs A4GS Surf B99 A 2 vs.WA Timbers 99B Red 15

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106588  Starfire Sports Complex  12:00 PM  4 A7 vs A2PacNW B99 Maroon A 3 vs.Spokane Sounders B99A1
 106615  Meadowdale High School  06:00 PM  1 A8 vs A6GS Surf B99 A 2 vs.Crossfire Premier B99 A2

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106608  Preston Park  09:00 AM  1 A10 vs A2Eastside FC B99 Red A 2 vs.Spokane Sounders B99A1
 106610  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  10 A5 vs A8WPFC B99 Black A 6 vs.GS Surf B99 A0
 106611  60 Acres  11:00 AM  07 A6 vs A7Crossfire Premier B99 A 5 vs.PacNW B99 Maroon A0
 106607  Columbia Basin College  12:30 PM  1 A3 vs A13RSC B99/00 RCL Black 0 vs.Seattle United B99 Copa A3

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106620  Marymoor Park  05:00 PM  2 A6 vs A9Crossfire Premier B99 A 2 vs.WPFC B99 White B1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106631  Meadowdale High School  12:30 PM  1 A8 vs A9GS Surf B99 A 1 vs.WPFC B99 White B1

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106613  Spokane Shadow Soccer Complex  11:00 AM  2 A2 vs A3Spokane Sounders B99A 1 vs.3RSC B99/00 RCL Black0
 106612  Roosevelt HS  12:30 PM  1 A1 vs A4Seattle United B99 Copa A 4 vs.WA Timbers 99B Red 12
 106616  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 A7 vs A10PacNW B99 Maroon A 1 vs.Eastside FC B99 Red A0

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106602  Miller Community Center  12:45 PM  1 A1 vs A2Seattle United B99 Copa A 4 vs.Spokane Sounders B99A3

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106621  Starfire Complex  09:30 AM  2 A7 vs A8PacNW B99 Maroon A 3 vs.GS Surf B99 A4
 106618  Harmony Sports Complex  10:00 AM  2 A4 vs A2WA Timbers 99B Red 1 1 vs.Spokane Sounders B99A3
 106617  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 A5 vs A1WPFC B99 Black A 0 vs.Seattle United B99 Copa A1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106619  Rd. 36  12:00 PM  3 A3 vs A103RSC B99/00 RCL Black 1 vs.Eastside FC B99 Red A4
 106633  Spokane Shadow Soccer Complex  12:30 PM  3 A2 vs A7Spokane Sounders B99A 2 vs.PacNW B99 Maroon A3

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106624  Columbia Basin College  02:00 PM  1 A3 vs A43RSC B99/00 RCL Black 1 vs.WA Timbers 99B Red 13
 106623  Spokane Shadow Soccer Complex  02:30 PM  2 A2 vs A5Spokane Sounders B99A 1 vs.WPFC B99 Black A6
 106626  Preston Park  03:00 PM  1 A10 vs A8Eastside FC B99 Red A 1 vs.GS Surf B99 A0
 106625  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4 A9 vs A7WPFC B99 White B 2 vs.PacNW B99 Maroon A3

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106637  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A9 vs A1WPFC B99 White B 2 vs.Seattle United B99 Copa A3
 106638  Lynnwood High School  02:00 PM  3 A8 vs A2GS Surf B99 A 0CC vs.Spokane Sounders B99A0CC
 106595  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 A4 vs A6WA Timbers 99B Red 1 1 vs.Crossfire Premier B99 A3

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106628  Perrigo Community Park  08:00 AM  1 A6 vs A2Crossfire Premier B99 A 5 vs.Spokane Sounders B99A1

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106622  Shorewood  09:00 AM  1 A1 vs A6Seattle United B99 Copa A 5 vs.Crossfire Premier B99 A2
 106644  Columbia Basin College  12:00 PM  2 A3 vs A83RSC B99/00 RCL Black 2 vs.GS Surf B99 A0

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106632  TBD   --    --  A1 vs A8Seattle United B99 Copa A 2 vs.GS Surf B99 A0
 106634  Columbia Basin College  12:30 PM  2 A3 vs A63RSC B99/00 RCL Black 3 vs.Crossfire Premier B99 A0
 106627  Renton Memorial Stadium  02:00 PM  1 A7 vs A1PacNW B99 Maroon A 0 vs.Seattle United B99 Copa A3

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106635  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A4 vs A5WA Timbers 99B Red 1 0 vs.WPFC B99 Black A5
 106599  Canyon Park Junior High  01:00 PM  1 A8 vs A3GS Surf B99 A 1 vs.3RSC B99/00 RCL Black5
 106598  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A9 vs A2WPFC B99 White B 3 vs.Spokane Sounders B99A1

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106640  Redmond High School  12:00 PM  HS A6 vs A4Crossfire Premier B99 A 0CC vs.WA Timbers 99B Red 10CC
 106592  Shorecrest HS  12:45 PM  1 A1 vs A9Seattle United B99 Copa A 0 vs.WPFC B99 White B0
 106639  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 A7 vs A3PacNW B99 Maroon A 3 vs.3RSC B99/00 RCL Black2
 106641  WPFC Soccer Complex  02:30 PM  3 A5 vs A10WPFC B99 Black A 2 vs.Eastside FC B99 Red A1

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106636  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 A9 vs A10WPFC B99 White B 1 vs.Eastside FC B99 Red A1
 106646  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 A5 vs A6WPFC B99 Black A 5 vs.Crossfire Premier B99 A0

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106642  Shorecrest HS  11:00 AM  1 A1 vs A10Seattle United B99 Copa A 1 vs.Eastside FC B99 Red A0
 106643  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  5 A2 vs A9Spokane Sounders B99A 0 vs.WPFC B99 White B4
 106629  WPFC Soccer Complex  02:30 PM  3 A5 vs A3WPFC B99 Black A 9 vs.3RSC B99/00 RCL Black0
 106645  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 A4 vs A7WA Timbers 99B Red 1 3 vs.PacNW B99 Maroon A4

Bracket - Saturday, December 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106603  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 A9 vs A3WPFC B99 White B 4 vs.3RSC B99/00 RCL Black0

Bracket - Wednesday, December 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106614  WPFC Soccer Complex  07:30 PM  2 A9 vs A5WPFC B99 White B   vs.WPFC B99 Black A 

Bracket - Saturday, December 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106630  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A10 vs A4Eastside FC B99 Red A   vs.WA Timbers 99B Red 1 

Bracket - Sunday, December 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 106609  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A4 vs A9WA Timbers 99B Red 1   vs.WPFC B99 White B 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.