2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 17 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=26ACB13A-DFAE-40B5-9908-86F25EB36E4D&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : WPFC B01 Black A333333303330  -030 27  40 
 A1 : Seattle United B01 Copa A13033113301003-022 5  35 
 A2 : Eastside FC B01 Red A10113333030003-021 -4  24 
 A8 : Washington Rush B01 A13300111331300-020 4  33 
 A5 : PacNW B01 Maroon A31030000131303-018 -1  32 
 A7 : Spokane Sounders B01A0333100013300 -017 -4  25 
 A6 : GS Surf B01 A0310000003003 -010 -17  20 
 A3 : Crossfire Premier B01 A001031300000  -08 -10  16 

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105720  Shorewood  09:00 AM  1 A1 vs A2Seattle United B01 Copa A 1 vs.Eastside FC B01 Red A1

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105723  Lynnwood High School  01:30 PM  3 A6 vs A4GS Surf B01 A 2 vs.WPFC B01 Black A5

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105726  Starfire Sports Complex  03:00 PM  4 A5 vs A3PacNW B01 Maroon A 2 vs.Crossfire Premier B01 A1
 105725  Edmonds Community College  05:30 PM  ECC A6 vs A2GS Surf B01 A 2 vs.Eastside FC B01 Red A1

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105728  60 Acres  11:00 AM  08 A3 vs A1Crossfire Premier B01 A 1 vs.Seattle United B01 Copa A4
 105729  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A8 vs A2Washington Rush B01 A 1 vs.Eastside FC B01 Red A1
 105731  Starfire Sports Complex  12:00 PM  3 A5 vs A6PacNW B01 Maroon A 1 vs.GS Surf B01 A1

Bracket - Friday, September 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105722  Starfire Sports Complex  08:00 PM  2 A5 vs A8PacNW B01 Maroon A 2 vs.Washington Rush B01 A5

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105733  Preston Park  11:00 AM  2 A2 vs A3Eastside FC B01 Red A 1 vs.Crossfire Premier B01 A1

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105735  Kasch Park Sports Complex  08:55 AM  3 A8 vs A6Washington Rush B01 A 5 vs.GS Surf B01 A1
 105734  Spokane Shadow Soccer Complex  12:30 PM  1 A7 vs A5Spokane Sounders B01A 2 vs.PacNW B01 Maroon A3
 105732  Nathan Hale Stadium  02:45 PM  Stad A1 vs A4Seattle United B01 Copa A 1 vs.WPFC B01 Black A2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105738  Meadowdale High School  12:30 PM  1 A6 vs A7GS Surf B01 A 1 vs.Spokane Sounders B01A2

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105741  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 A5 vs A2PacNW B01 Maroon A 2 vs.Eastside FC B01 Red A3
 105743  Spokane Shadow Soccer Complex  12:30 PM  1 A7 vs A8Spokane Sounders B01A 3 vs.Washington Rush B01 A2
 105740  Nathan Hale Stadium  01:15 PM  Stad A1 vs A6Seattle United B01 Copa A 4 vs.GS Surf B01 A2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105736  Starfire Complex  08:30 AM  4 A5 vs A1PacNW B01 Maroon A 1 vs.Seattle United B01 Copa A4
 105769  Shorecrest HS  12:00 PM  1 A2 vs A6Eastside FC B01 Red A 3 vs.GS Surf B01 A2
 105721  Spokane Shadow Soccer Complex  02:00 PM  3 A7 vs A3Spokane Sounders B01A 1 vs.Crossfire Premier B01 A0

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105727  Archbishop Murphy High School  10:00 AM  stdm A8 vs A4Washington Rush B01 A 1 vs.WPFC B01 Black A6
 105724  Spokane Shadow Soccer Complex  12:00 PM  2 A7 vs A1Spokane Sounders B01A 2 vs.Seattle United B01 Copa A2

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105765  Preston Park  01:30 PM  2 A2 vs A5Eastside FC B01 Red A 2 vs.PacNW B01 Maroon A1
 105730  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  2 A4 vs A7WPFC B01 Black A 5 vs.Spokane Sounders B01A1

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105744  Kasch Park Sports Complex  12:45 PM  3 A1 vs A8Seattle United B01 Copa A 3 vs.Washington Rush B01 A3
 105745  Preston Park  01:00 PM  1 A2 vs A7Eastside FC B01 Red A 2 vs.Spokane Sounders B01A1
 105746  Marymoor Park  04:00 PM  2 A3 vs A6Crossfire Premier B01 A 2 vs.GS Surf B01 A1
 105747  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4 A4 vs A5WPFC B01 Black A 2 vs.PacNW B01 Maroon A1

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105763  Tambark Park  01:15 PM  1 A8 vs A3Washington Rush B01 A 1 vs.Crossfire Premier B01 A1

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105750  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A8 vs A5Washington Rush B01 A 2 vs.PacNW B01 Maroon A2
 105749  60 Acres  02:00 PM  08 A3 vs A7Crossfire Premier B01 A 3 vs.Spokane Sounders B01A1
 105748  Preston Park  04:00 PM  1 A2 vs A1Eastside FC B01 Red A 1 vs.Seattle United B01 Copa A2

Bracket - Friday, October 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105739  Marymoor Park  05:00 PM  1 A3 vs A8Crossfire Premier B01 A 2 vs.Washington Rush B01 A3

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105755  Edmonds Community College  12:00 PM  ECC A6 vs A5GS Surf B01 A 3 vs.PacNW B01 Maroon A5
 105752  Shorecrest HS  04:15 PM  1 A1 vs A3Seattle United B01 Copa A 5 vs.Crossfire Premier B01 A4

Bracket - Friday, November 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105756  WPFC Soccer Complex  08:00 PM  2 A4 vs A1WPFC B01 Black A 4 vs.Seattle United B01 Copa A1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105757  Marymoor Park  04:00 PM  4B A3 vs A2Crossfire Premier B01 A 1 vs.Eastside FC B01 Red A3

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105761  Preston Park  11:00 AM  2 A2 vs A4Eastside FC B01 Red A 1 vs.WPFC B01 Black A5
 105760  Shorewood  02:45 PM  1 A1 vs A5Seattle United B01 Copa A 3 vs.PacNW B01 Maroon A3

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105753  Starfire Complex  11:00 AM  4 A2 vs A8Eastside FC B01 Red A 1 vs.Washington Rush B01 A3

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105764  Edmonds Community College  11:30 AM  ECC A6 vs A1GS Surf B01 A 3 vs.Seattle United B01 Copa A1
 105767  Kasch Park Sports Complex  02:30 PM  3 A8 vs A7Washington Rush B01 A 3 vs.Spokane Sounders B01A3
 105775  Starfire Sports Complex  05:00 PM  3 A5 vs A4PacNW B01 Maroon A 4 vs.WPFC B01 Black A2

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105737  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  3 A4 vs A2WPFC B01 Black A 3 vs.Eastside FC B01 Red A0
 105758  Starfire Complex  02:30 PM  11 A5 vs A7PacNW B01 Maroon A 2 vs.Spokane Sounders B01A3
 105759  Inglemoor High School  03:00 PM  HS A6 vs A8GS Surf B01 A 0 vs.Washington Rush B01 A4

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105768  Shorecrest HS  11:00 AM  1 A1 vs A7Seattle United B01 Copa A 2 vs.Spokane Sounders B01A3
 105771  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A4 vs A8WPFC B01 Black A 2 vs.Washington Rush B01 A0
 105770  Redmond High School  02:00 PM  HS A3 vs A5Crossfire Premier B01 A 0 vs.PacNW B01 Maroon A3

Bracket - Saturday, November 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105751  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2 A4 vs A6WPFC B01 Black A 4 vs.GS Surf B01 A1

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105754  Dwight Merkel Sports Complex  03:30 PM  6 A7 vs A4Spokane Sounders B01A 0CC vs.WPFC B01 Black A0CC

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105774  Edmonds Community College  09:30 AM  ECC A6 vs A3GS Surf B01 A 1 vs.Crossfire Premier B01 A0
 105772  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  2 A8 vs A1Washington Rush B01 A 0 vs.Seattle United B01 Copa A2
 105773  Dwight Merkel Sports Complex  02:30 PM  5 A7 vs A2Spokane Sounders B01A 3 vs.Eastside FC B01 Red A4

Bracket - Saturday, December 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105762  Lions Field (Frontier MS)  12:30 PM  1 A7 vs A6Spokane Sounders B01A   vs.GS Surf B01 A 
 105742  Grasslawn Park  01:00 PM  GL2 A3 vs A4Crossfire Premier B01 A   vs.WPFC B01 Black A 

Bracket - Sunday, December 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105766  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 A4 vs A3WPFC B01 Black A   vs.Crossfire Premier B01 A 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.