2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 15 Div 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2C4067B2-4D1B-45A3-A259-F1FCC8AB94C3&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Spokane Sounders B03A33333303330303-033 26  42 
 A8 : Blackhills FC B03 Black A33333103313033-032 42  52 
 A3 : Crossfire Yakima - B03 A31003330303333-028 13  46 
 A1 : Seattle United B03 Samba C13300331030130-021 6  30 
 A6 : Harbor Premier B03 Green A30303033300100-019 -8  30 
 A5 : 3RSC B03 RCL Black00030030100030-010 -20  26 
 A7 : PacNW B03 White C00030000001310-08 -31  13 
 A4 : WA Timbers 03B Red 203300000000000-06 -28  15 

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105219  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A6 vs A4Harbor Premier B03 Green A 3 vs.WA Timbers 03B Red 22
 105217  Starfire Sports Complex  12:00 PM  1 A7 vs A3PacNW B03 White C 0 vs.Crossfire Yakima - B03 A4
 105218  Southridge SC  01:00 PM  SR5 A5 vs A83RSC B03 RCL Black 0 vs.Blackhills FC B03 Black A6

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105222  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A4 vs A7WA Timbers 03B Red 2 3 vs.PacNW B03 White C1
 105220  Sozo  12:00 PM  8 A3 vs A1Crossfire Yakima - B03 A 2 vs.Seattle United B03 Samba C2

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105256  Magnuson  03:45 PM  7 A1 vs A5Seattle United B03 Samba C 5 vs.3RSC B03 RCL Black1
 105250  Starfire Sports Complex  07:30 PM  4 A7 vs A4PacNW B03 White C 0 vs.WA Timbers 03B Red 22

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105225  Spokane Shadow Soccer Complex  12:00 PM  2 A2 vs A3Spokane Sounders B03A 3 vs.Crossfire Yakima - B03 A1
 105226  Starfire Sports Complex  12:00 PM  4 A7 vs A5PacNW B03 White C 1 vs.3RSC B03 RCL Black0
 105227  Regional Athletic Complex  12:30 PM  2 A8 vs A6Blackhills FC B03 Black A 3 vs.Harbor Premier B03 Green A2
 105224  Genesee Park and Playfield  02:00 PM  Low A1 vs A4Seattle United B03 Samba C 4 vs.WA Timbers 03B Red 20

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105231  Sozo  02:00 PM  9 A3 vs A8Crossfire Yakima - B03 A 0 vs.Blackhills FC B03 Black A5
 105228  Rd. 36  03:00 PM  1 A5 vs A13RSC B03 RCL Black 4 vs.Seattle United B03 Samba C0

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105235  Starfire Sports Complex  11:00 AM  3 A7 vs A8PacNW B03 White C 0 vs.Blackhills FC B03 Black A5
 105232  Jefferson Park Plateau  12:45 PM  1 A1 vs A6Seattle United B03 Samba C 2 vs.Harbor Premier B03 Green A3

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105269  Valley RidgePark  05:00 PM  3 A7 vs A2PacNW B03 White C 0 vs.Spokane Sounders B03A5

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105237  Gig Harbor High School  08:30 AM  1 A6 vs A2Harbor Premier B03 Green A 1 vs.Spokane Sounders B03A4
 105239  Regional Athletic Complex  11:00 AM  1 A8 vs A4Blackhills FC B03 Black A 5 vs.WA Timbers 03B Red 21
 105238  Columbia Basin College  12:00 PM  2 A5 vs A33RSC B03 RCL Black 0 vs.Crossfire Yakima - B03 A5
 105236  Starfire Complex  12:30 PM  Stdm A7 vs A1PacNW B03 White C 1 vs.Seattle United B03 Samba C7

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105223  Rd. 36  02:30 PM  3 A5 vs A63RSC B03 RCL Black 3 vs.Harbor Premier B03 Green A4
 105252  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 A4 vs A1WA Timbers 03B Red 2 0 vs.Seattle United B03 Samba C1

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105242  Sozo  12:00 PM  8 A3 vs A6Crossfire Yakima - B03 A 6 vs.Harbor Premier B03 Green A1
 105243  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A4 vs A5WA Timbers 03B Red 2 0 vs.3RSC B03 RCL Black4
 105240  Twin Ponds  02:00 PM  1 A1 vs A8Seattle United B03 Samba C 2 vs.Blackhills FC B03 Black A2

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105241  Spokane Shadow Soccer Complex  03:30 PM  1 A2 vs A7Spokane Sounders B03A 3 vs.PacNW B03 White C0

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105245  Sozo  11:00 AM  9 A3 vs A7Crossfire Yakima - B03 A 6 vs.PacNW B03 White C2
 105247  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A4 vs A6WA Timbers 03B Red 2 0 vs.Harbor Premier B03 Green A2
 105244  Spokane Shadow Soccer Complex  12:00 PM  1 A2 vs A1Spokane Sounders B03A 3 vs.Seattle United B03 Samba C1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105230  Gig Harbor High School  01:15 PM  1 A6 vs A7Harbor Premier B03 Green A 2 vs.PacNW B03 White C1
 105249  Spokane Shadow Soccer Complex  03:00 PM  1 A2 vs A8Spokane Sounders B03A 2 vs.Blackhills FC B03 Black A0

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105251  Gig Harbor High School  12:30 PM  1 A6 vs A5Harbor Premier B03 Green A 4 vs.3RSC B03 RCL Black3
 105248  Magnuson Park fields  12:45 PM  7 A1 vs A3Seattle United B03 Samba C 2 vs.Crossfire Yakima - B03 A1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105255  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A6 vs A8Harbor Premier B03 Green A 1 vs.Blackhills FC B03 Black A3
 105254  Columbia Basin College  12:45 PM  1 A5 vs A73RSC B03 RCL Black 4 vs.PacNW B03 White C4
 105253  Sozo  02:30 PM  4 A3 vs A2Crossfire Yakima - B03 A 4 vs.Spokane Sounders B03A1

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105257  Spokane Shadow Soccer Complex  12:00 PM  1 A2 vs A4Spokane Sounders B03A 6 vs.WA Timbers 03B Red 21
 105258  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 A7 vs A6PacNW B03 White C 2 vs.Harbor Premier B03 Green A1
 105259  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A8 vs A3Blackhills FC B03 Black A 10 vs.Crossfire Yakima - B03 A0

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105216  Roosevelt HS  12:45 PM  1 A1 vs A2Seattle United B03 Samba C 0 vs.Spokane Sounders B03A4

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105261  Columbia Basin College  10:45 AM  2 A5 vs A23RSC B03 RCL Black 2 vs.Spokane Sounders B03A5
 105263  Regional Athletic Complex  11:00 AM  1 A8 vs A7Blackhills FC B03 Black A 1 vs.PacNW B03 White C1
 105260  Gig Harbor High School  11:15 AM  1 A6 vs A1Harbor Premier B03 Green A 3 vs.Seattle United B03 Samba C3

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105233  Spokane Shadow Soccer Complex  11:00 AM  2 A2 vs A5Spokane Sounders B03A 0CC vs.3RSC B03 RCL Black0CC
 105262  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A4 vs A3WA Timbers 03B Red 2 1 vs.Crossfire Yakima - B03 A4

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105264  Jefferson Playfield  09:30 AM  FF A1 vs A7Seattle United B03 Samba C 1 vs.PacNW B03 White C0
 105265  Spokane Shadow Soccer Complex  11:00 AM  1 A2 vs A6Spokane Sounders B03A 3 vs.Harbor Premier B03 Green A1
 105266  TBD   --    --  A3 vs A5Crossfire Yakima - B03 A 5 vs.3RSC B03 RCL Black3
 105267  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A4 vs A8WA Timbers 03B Red 2 1 vs.Blackhills FC B03 Black A3

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105234  Sozo  02:00 PM  1 A3 vs A4Crossfire Yakima - B03 A 5 vs.WA Timbers 03B Red 21

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105268  Capital High School Turf  10:00 AM  1 A8 vs A1Blackhills FC B03 Black A 0CC vs.Seattle United B03 Samba C0CC
 105270  Gig Harbor High School  11:15 AM  1 A6 vs A3Harbor Premier B03 Green A 2 vs.Crossfire Yakima - B03 A3
 105271  Columbia Basin College  02:00 PM  2 A5 vs A43RSC B03 RCL Black 2 vs.WA Timbers 03B Red 21

Bracket - Saturday, December 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105221  Regional Athletic Complex  04:00 PM  1 A8 vs A2Blackhills FC B03 Black A 3 vs.Spokane Sounders B03A0

Bracket - Sunday, December 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105229  Kiggins Bowl  09:45 AM  1 A4 vs A2WA Timbers 03B Red 2 2 vs.Spokane Sounders B03A3
 105246  Capital High School Turf  12:00 PM  1 A8 vs A5Blackhills FC B03 Black A 6 vs.3RSC B03 RCL Black0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.