2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 10 Div 3 7Aside
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=4B7A0EE7-7403-4581-89F2-4856EB651D7A&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101828  Starfire Sports Complex  10:00 AM  1 A7 vs A5PacNW B08 Blue B 2 vs.Eastside FC B08 White B5
 101829  Harbor Heights Elementary  10:15 AM  1 A10 vs A6Harbor Premier B08 Green A 1 vs.Eastside FC B08 Blue C0
 101827  Sozo  11:00 AM  1 A8 vs A4Crossfire Yakima -B08 A   vs.Seattle United B08 Samba C 
 101825  Whitman MS  03:30 PM  1 A1 vs A2Seattle United B08 Nova D 5 vs.Crossfire Premier B08 C3

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101832  McGilvra  10:30 AM  1 A4 vs A9Seattle United B08 Samba C 7 vs.Rainier Valley Slammers0
 101831  Harbor Heights Elementary  12:45 PM  1 A10 vs A2Harbor Premier B08 Green A 0 vs.Crossfire Premier B08 C1
 101833  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A5 vs A8Eastside FC B08 White B 0 vs.Crossfire Yakima -B08 A6
 101830  Woodinville Sports Field  03:30 PM  3 A3 vs A1GS Surf B08 C 0 vs.Seattle United B08 Nova D4

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101834  Preston Park  09:30 AM  Mod1 A6 vs A7Eastside FC B08 Blue C 3 vs.PacNW B08 Blue B8
 101836  60 Acres  01:00 PM  18 A A2 vs A3Crossfire Premier B08 C 6 vs.GS Surf B08 C1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101837  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A9 vs A5Rainier Valley Slammers 1 vs.Eastside FC B08 White B3
 101839  Starfire Sports Complex  11:00 AM  4A A7 vs A10PacNW B08 Blue B 0 vs.Harbor Premier B08 Green A0
 101838  Sozo  12:00 PM  1 A8 vs A6Crossfire Yakima -B08 A 17 vs.Eastside FC B08 Blue C0
 101835  Ridgecrest Elementary School  03:00 PM  E A1 vs A4Seattle United B08 Nova D 3 vs.Seattle United B08 Samba C2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101843  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A6 vs A9Eastside FC B08 Blue C 2 vs.Rainier Valley Slammers3
 101840  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A5 vs A1Eastside FC B08 White B 0 vs.Seattle United B08 Nova D2
 101841  McGilvra  02:30 PM  1 A4 vs A2Seattle United B08 Samba C 5 vs.Crossfire Premier B08 C2
 101844  Starfire Sports Complex  02:30 PM  3 A7 vs A8PacNW B08 Blue B 4 vs.Crossfire Yakima -B08 A5
 101842  Woodinville Sports Field  03:30 PM  1 A3 vs A10GS Surf B08 C 0 vs.Harbor Premier B08 Green A1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101845  Whitman MS  10:45 AM  1 A1 vs A6Seattle United B08 Nova D 3 vs.Eastside FC B08 Blue C1
 101849  Harbor Heights Elementary  01:00 PM  1 A10 vs A8Harbor Premier B08 Green A 0 vs.Crossfire Yakima -B08 A8
 101846  60 Acres  02:30 PM  18 B A2 vs A5Crossfire Premier B08 C 7 vs.Eastside FC B08 White B5
 101848  Game Farm Park  03:00 PM  W A9 vs A7Rainier Valley Slammers 4 vs.PacNW B08 Blue B3
 101847  Woodinville Sports Field  05:00 PM  3 A3 vs A4GS Surf B08 C 1 vs.Seattle United B08 Samba C3

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101851  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A6 vs A2Eastside FC B08 Blue C 0 vs.Crossfire Premier B08 C3
 101854  Sozo  12:00 PM  1 A8 vs A9Crossfire Yakima -B08 A 9 vs.Rainier Valley Slammers0
 101853  Harbor Heights Elementary  02:30 PM  1 A10 vs A4Harbor Premier B08 Green A 2 vs.Seattle United B08 Samba C3
 101850  TBD   --    --  A7 vs A1PacNW B08 Blue B 5 vs.Seattle United B08 Nova D5

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101852  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A5 vs A3Eastside FC B08 White B 6 vs.GS Surf B08 C1

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101859  Game Farm Park  09:00 AM  W A9 vs A10Rainier Valley Slammers 0 vs.Harbor Premier B08 Green A2
 101857  Woodinville Sports Field  11:45 AM  3 A3 vs A6GS Surf B08 C 2 vs.Eastside FC B08 Blue C3
 101855  Whitman MS  12:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B08 Nova D 2 vs.Crossfire Yakima -B08 A5
 101856  60 Acres  01:30 PM  18 B A2 vs A7Crossfire Premier B08 C 5 vs.PacNW B08 Blue B7
 101858  Ridgecrest Elementary School  01:30 PM  E A4 vs A5Seattle United B08 Samba C 3 vs.Eastside FC B08 White B1

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101868  McGilvra  09:00 AM  1 A4 vs A7Seattle United B08 Samba C 6 vs.PacNW B08 Blue B4
 101826  Game Farm Park  09:00 AM  W A9 vs A3Rainier Valley Slammers 3 vs.GS Surf B08 C1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101860  Game Farm Park  10:30 AM  W A9 vs A1Rainier Valley Slammers 1 vs.Seattle United B08 Nova D3
 101861  Sozo  12:00 PM  7B A8 vs A2Crossfire Yakima -B08 A 7 vs.Crossfire Premier B08 C0
 101863  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A6 vs A4Eastside FC B08 Blue C 0 vs.Seattle United B08 Samba C4
 101862  Starfire Sports Complex  02:30 PM  9 A7 vs A3PacNW B08 Blue B 5 vs.GS Surf B08 C4

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101865  McGilvra  09:00 AM  1 A1 vs A10Seattle United B08 Nova D 5 vs.Harbor Premier B08 Green A1
 101869  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A5 vs A6Eastside FC B08 White B 3 vs.Eastside FC B08 Blue C1
 101866  Marymoor Park  12:00 PM  6 A2 vs A9Crossfire Premier B08 C 3 vs.Rainier Valley Slammers0
 101867  Woodinville Sports Field  01:00 PM  1 A3 vs A8GS Surf B08 C 1 vs.Crossfire Yakima -B08 A3
 101872  Whitman MS  03:45 PM  1 A4 vs A8Seattle United B08 Samba C 2 vs.Crossfire Yakima -B08 A3

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101874  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A6 vs A10Eastside FC B08 Blue C 2 vs.Harbor Premier B08 Green A3
 101871  Woodinville Sports Field  11:45 AM  2 A3 vs A9GS Surf B08 C 5 vs.Rainier Valley Slammers2
 101870  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A1Crossfire Premier B08 C 1 vs.Seattle United B08 Nova D2
 101873  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A5 vs A7Eastside FC B08 White B 3 vs.PacNW B08 Blue B3

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101879  Starfire Sports Complex  09:00 AM  9 A7 vs A6PacNW B08 Blue B   vs.Eastside FC B08 Blue C 
 101878  Sozo  12:00 PM  7B A8 vs A5Crossfire Yakima -B08 A 5 vs.Eastside FC B08 White B0
 101877  Game Farm Park  01:15 PM  W A9 vs A4Rainier Valley Slammers 1 vs.Seattle United B08 Samba C3
 101875  Ridgecrest Elementary School  01:30 PM  E A1 vs A3Seattle United B08 Nova D 1 vs.GS Surf B08 C1
 101876  Marymoor Park  02:30 PM  2 A2 vs A10Crossfire Premier B08 C 4 vs.Harbor Premier B08 Green A0

Bracket - Saturday, January 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101881  TBD   --    --  A3 vs A2GS Surf B08 C   vs.Crossfire Premier B08 C 
 101880  TBD   --    --  A4 vs A1Seattle United B08 Samba C   vs.Seattle United B08 Nova D 
 101882  TBD   --    --  A5 vs A9Eastside FC B08 White B   vs.Rainier Valley Slammers 
 101884  Gig Harbor High School  09:30 AM  2 A10 vs A7Harbor Premier B08 Green A   vs.PacNW B08 Blue B 

Bracket - Saturday, January 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101864  Preston Park  12:00 AM  1 A5 vs A10Eastside FC B08 White B   vs.Harbor Premier B08 Green A 

Bracket - Saturday, January 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101885  TBD   --    --  A1 vs A5Seattle United B08 Nova D   vs.Eastside FC B08 White B 
 101887  TBD   --    --  A10 vs A3Harbor Premier B08 Green A   vs.GS Surf B08 C 
 101888  TBD   --    --  A9 vs A6Rainier Valley Slammers   vs.Eastside FC B08 Blue C 
 101886  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A4Crossfire Premier B08 C   vs.Seattle United B08 Samba C 

Bracket - Saturday, January 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101892  TBD   --    --  A4 vs A3Seattle United B08 Samba C   vs.GS Surf B08 C 
 101891  TBD   --    --  A5 vs A2Eastside FC B08 White B   vs.Crossfire Premier B08 C 
 101890  TBD   --    --  A6 vs A1Eastside FC B08 Blue C   vs.Seattle United B08 Nova D 
 101893  Valley RidgePark  01:45 PM  3 A7 vs A9PacNW B08 Blue B   vs.Rainier Valley Slammers 

Bracket - Saturday, February 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101895  TBD   --    --  A1 vs A7Seattle United B08 Nova D   vs.PacNW B08 Blue B 
 101897  TBD   --    --  A3 vs A5GS Surf B08 C   vs.Eastside FC B08 White B 
 101898  TBD   --    --  A4 vs A10Seattle United B08 Samba C   vs.Harbor Premier B08 Green A 
 101899  TBD   --    --  A9 vs A8Rainier Valley Slammers   vs.Crossfire Yakima -B08 A 
 101896  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A6Crossfire Premier B08 C   vs.Eastside FC B08 Blue C 

Bracket - Sunday, February 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101883  TBD   --    --  A6 vs A8Eastside FC B08 Blue C   vs.Crossfire Yakima -B08 A 

Bracket - Saturday, February 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101904  TBD   --    --  A10 vs A9Harbor Premier B08 Green A   vs.Rainier Valley Slammers 
 101903  TBD   --    --  A5 vs A4Eastside FC B08 White B   vs.Seattle United B08 Samba C 
 101902  TBD   --    --  A6 vs A3Eastside FC B08 Blue C   vs.GS Surf B08 C 
 101901  TBD   --    --  A7 vs A2PacNW B08 Blue B   vs.Crossfire Premier B08 C 
 101900  Sozo  12:00 PM  7B A8 vs A1Crossfire Yakima -B08 A   vs.Seattle United B08 Nova D 

Bracket - Saturday, February 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101905  TBD   --    --  A1 vs A9Seattle United B08 Nova D   vs.Rainier Valley Slammers 
 101909  TBD   --    --  A10 vs A5Harbor Premier B08 Green A   vs.Eastside FC B08 White B 
 101907  TBD   --    --  A3 vs A7GS Surf B08 C   vs.PacNW B08 Blue B 
 101908  TBD   --    --  A4 vs A6Seattle United B08 Samba C   vs.Eastside FC B08 Blue C 
 101906  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A8Crossfire Premier B08 C   vs.Crossfire Yakima -B08 A 

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101910  TBD   --    --  A10 vs A1Harbor Premier B08 Green A   vs.Seattle United B08 Nova D 
 101914  TBD   --    --  A6 vs A5Eastside FC B08 Blue C   vs.Eastside FC B08 White B 
 101913  TBD   --    --  A7 vs A4PacNW B08 Blue B   vs.Seattle United B08 Samba C 
 101911  TBD   --    --  A9 vs A2Rainier Valley Slammers   vs.Crossfire Premier B08 C 
 101912  Sozo  12:00 PM  7B A8 vs A3Crossfire Yakima -B08 A   vs.GS Surf B08 C 

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101889  Sozo  12:00 AM  7B A8 vs A7Crossfire Yakima -B08 A   vs.PacNW B08 Blue B 

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101894  Sozo  01:30 PM  7B A8 vs A10Crossfire Yakima -B08 A   vs.Harbor Premier B08 Green A 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.