2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 15 Div 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=8483EDFD-B277-4BA1-8D4C-A30840ADFE59&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Whatcom FC Rangers - B03 Gold33330133333033-034 27  42 
 A6 : STU Chelsea Academy 0330133331313333-033 32  44 
 A5 : Kent United S - B03 Green33303330010331-026 20  36 
 A3 : Crossfire Premier B03 B03333003033301-025 27  45 
 A8 : Washington Rush B03 Nero B31013013310300-019 -12  22 
 A7 : Eastside FC B03 Blue C30001131031003-016 10  45 
 A4 : Spokane Sounders B03B00000001000030-04 -42  4 
 A2 : GS Surf B03 C00000003000000-03 -62  5 

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105327  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A5 vs A4Kent United S - B03 Green 8 vs.Spokane Sounders B03B0

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105275  First Creek Middle School  10:50 AM  1 A6 vs A4STU Chelsea Academy 03 7 vs.Spokane Sounders B03B0
 105272  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A1 vs A2Whatcom FC Rangers - B03 Gold 8 vs.GS Surf B03 C0

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105276  60 Acres  09:00 AM  07 A3 vs A1Crossfire Premier B03 B 1 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold3
 105279  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 A5 vs A6Kent United S - B03 Green 2 vs.STU Chelsea Academy 031
 105278  Spokane Shadow Soccer Complex  02:30 PM  3 A4 vs A7Spokane Sounders B03B 1 vs.Eastside FC B03 Blue C2
 105277  Archbishop Murphy High School  03:00 PM  stdm A8 vs A2Washington Rush B03 Nero B 3 vs.GS Surf B03 C1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105273  Preston Park  09:00 AM  2 A7 vs A3Eastside FC B03 Blue C 1 vs.Crossfire Premier B03 B4
 105280  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A1 vs A4Whatcom FC Rangers - B03 Gold 3 vs.Spokane Sounders B03B0

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105282  Preston Park  11:00 AM  2 A7 vs A5Eastside FC B03 Blue C 2 vs.Kent United S - B03 Green3
 105281  Lynnwood High School  11:30 AM  3 A2 vs A3GS Surf B03 C 0 vs.Crossfire Premier B03 B8
 105283  Archbishop Murphy High School  03:00 PM  stdm A8 vs A6Washington Rush B03 Nero B 1 vs.STU Chelsea Academy 031

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105287  Marymoor Park  09:00 AM  3 A3 vs A8Crossfire Premier B03 B 6 vs.Washington Rush B03 Nero B1
 105286  First Creek Middle School  10:45 AM  1 A6 vs A7STU Chelsea Academy 03 7 vs.Eastside FC B03 Blue C2
 105284  Kentridge  11:00 AM  1 A5 vs A1Kent United S - B03 Green 0 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold1

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105289  Meadowdale High School  10:30 AM  1 A2 vs A5GS Surf B03 C 0 vs.Kent United S - B03 Green7
 105288  Whatcom Community College  01:00 PM  1 A1 vs A6Whatcom FC Rangers - B03 Gold 1 vs.STU Chelsea Academy 035
 105291  Preston Park  05:00 PM  2 A7 vs A8Eastside FC B03 Blue C 2 vs.Washington Rush B03 Nero B2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105290  60 Acres  01:00 PM  09 A3 vs A4Crossfire Premier B03 B 9 vs.Spokane Sounders B03B0

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105294  Petrovitsky Park  03:00 AM  2 A5 vs A3Kent United S - B03 Green 3 vs.Crossfire Premier B03 B2
 105295  Cavelero Mid High School  01:00 PM  Soc A8 vs A4Washington Rush B03 Nero B 2 vs.Spokane Sounders B03B1
 105293  First Creek Middle School  01:15 PM  1 A6 vs A2STU Chelsea Academy 03 7 vs.GS Surf B03 C0
 105292  Preston Park  04:15 PM  1 A7 vs A1Eastside FC B03 Blue C 2 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold2

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105298  60 Acres  11:00 AM  07 A3 vs A6Crossfire Premier B03 B 1 vs.STU Chelsea Academy 032
 105297  Lynnwood High School  01:30 PM  3 A2 vs A7GS Surf B03 C 0 vs.Eastside FC B03 Blue C8
 105296  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A1 vs A8Whatcom FC Rangers - B03 Gold 7 vs.Washington Rush B03 Nero B0
 105299  Spokane Shadow Soccer Complex  02:30 PM  3 A4 vs A5Spokane Sounders B03B 0 vs.Kent United S - B03 Green1

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105319  Tambark Park  03:05 PM  1 A8 vs A7Washington Rush B03 Nero B 1 vs.Eastside FC B03 Blue C1

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105300  Edmonds Community College  09:30 AM  ECC A2 vs A1GS Surf B03 C 0 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold1
 105302  Kasch Park  10:45 AM  1 A8 vs A5Washington Rush B03 Nero B 2 vs.Kent United S - B03 Green0
 105301  Marymoor Park  01:00 PM  3 A3 vs A7Crossfire Premier B03 B 3 vs.Eastside FC B03 Blue C1
 105303  Spokane Shadow Soccer Complex  02:00 PM  1 A4 vs A6Spokane Sounders B03B 1 vs.STU Chelsea Academy 031

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105313  Canyon Park Junior High  06:30 PM  1 A2 vs A4GS Surf B03 C 1 vs.Spokane Sounders B03B0

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105304  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A1 vs A3Whatcom FC Rangers - B03 Gold 4 vs.Crossfire Premier B03 B1
 105307  First Creek Middle School  10:00 AM  1 A6 vs A5STU Chelsea Academy 03 1 vs.Kent United S - B03 Green0
 105306  Preston Park  01:00 PM  1 A7 vs A4Eastside FC B03 Blue C 5 vs.Spokane Sounders B03B0
 105305  Lynnwood High School  03:30 PM  3 A2 vs A8GS Surf B03 C 1 vs.Washington Rush B03 Nero B7

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105308  Spokane Shadow Soccer Complex  01:30 PM  3 A4 vs A1Spokane Sounders B03B 0 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold2
 105309  Grasslawn Park  02:00 PM  GL2 A3 vs A2Crossfire Premier B03 B 1 vs.GS Surf B03 C0
 105311  First Creek Middle School  02:30 PM  1 A6 vs A8STU Chelsea Academy 03 2 vs.Washington Rush B03 Nero B2
 105310  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 A5 vs A7Kent United S - B03 Green 2 vs.Eastside FC B03 Blue C2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105315  Cavelero Mid High School  09:00 AM  Soc A8 vs A3Washington Rush B03 Nero B 0 vs.Crossfire Premier B03 B4
 105312  Civic Field Stadium  03:00 PM  Stdm A1 vs A5Whatcom FC Rangers - B03 Gold 4 vs.Kent United S - B03 Green1

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105317  Petrovitsky Park  11:00 AM  1 A5 vs A2Kent United S - B03 Green 1 vs.GS Surf B03 C0
 105316  First Creek Middle School  11:00 AM  1 A6 vs A1STU Chelsea Academy 03 4 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold0
 105318  Spokane Shadow Soccer Complex  12:30 PM  2 A4 vs A3Spokane Sounders B03B 0 vs.Crossfire Premier B03 B4

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105285  Spokane Shadow Soccer Complex  01:00 PM  1 A4 vs A2Spokane Sounders B03B 1 vs.GS Surf B03 C0
 105314  Preston Park  04:30 PM  2 A7 vs A6Eastside FC B03 Blue C 2 vs.STU Chelsea Academy 033

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105320  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A1 vs A7Whatcom FC Rangers - B03 Gold 5 vs.Eastside FC B03 Blue C1
 105323  Spokane Shadow Soccer Complex  02:00 PM  1 A4 vs A8Spokane Sounders B03B 0 vs.Washington Rush B03 Nero B1
 105321  Lynnwood High School  03:30 PM  3 A2 vs A6GS Surf B03 C
Forfeited Game
 0 vs.STU Chelsea Academy 031F

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105274  Petrovitsky Park  01:00 PM  2 A5 vs A8Kent United S - B03 Green 7 vs.Washington Rush B03 Nero B0

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105324  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 A8 vs A1Washington Rush B03 Nero B 0 vs.Whatcom FC Rangers - B03 Gold1
 105326  Baker Middle School  12:00 PM  Turf A6 vs A3STU Chelsea Academy 03 2 vs.Crossfire Premier B03 B0

Bracket - Saturday, December 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105322  Marymoor Park  10:00 AM  1 A3 vs A5Crossfire Premier B03 B 1 vs.Kent United S - B03 Green1

Bracket - Sunday, December 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105325  Preston Park  01:00 PM  2 A7 vs A2Eastside FC B03 Blue C 14 vs.GS Surf B03 C2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.