2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 16 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=BF6FE4DF-B9F2-4C84-B82D-3FC1EA8B9A9C&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : WPFC B02 Black A33333100333310-029 14  31 
 A4 : GS Surf B02 A11310331313313-027 10  19 
 A6 : Seattle United B02 Copa A13333110313003-025 13  27 
 A2 : Spokane Sounders B02A00333310110333-024 11  24 
 A8 : Crossfire Premier B02 A11300303010033-018 4  20 
 A7 : PacNW B02 Maroon A03030030111100-013 0  26 
 A1 : Seattle United B02 Tango B00110301031100-011 -18  12 
 A5 : GS Surf B02 B10000000100100-03 -34  12 

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105665  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A7 vs A3PacNW B02 Maroon A 2 vs.WPFC B02 Black A3
 105666  Lynnwood High School  09:30 AM  3 A5 vs A8GS Surf B02 B 1 vs.Crossfire Premier B02 A1
 105667  Shorecrest HS  02:30 PM  1 A6 vs A4Seattle United B02 Copa A 0 vs.GS Surf B02 A0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105668  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A7 vs A1PacNW B02 Maroon A 9 vs.Seattle United B02 Tango B1
 105671  60 Acres  12:00 PM  09 A8 vs A4Crossfire Premier B02 A 0 vs.GS Surf B02 A0
 105670  Meadowdale High School  01:00 PM  1 A5 vs A3GS Surf B02 B 0 vs.WPFC B02 Black A6
 105669  Bobby Morris Field (at Cal Anderson Park)  06:00 PM  1 A6 vs A2Seattle United B02 Copa A 3 vs.Spokane Sounders B02A1

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105672  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  1 A3 vs A1WPFC B02 Black A 5 vs.Seattle United B02 Tango B1
 105673  60 Acres  11:00 AM  07 A8 vs A2Crossfire Premier B02 A 3 vs.Spokane Sounders B02A0
 105675  Lynnwood High School  01:30 PM  3 A5 vs A6GS Surf B02 B 0 vs.Seattle United B02 Copa A3
 105674  Meadowdale High School  03:15 PM  1 A4 vs A7GS Surf B02 A 2 vs.PacNW B02 Maroon A0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105679  Marymoor Park  11:00 AM  2 A8 vs A6Crossfire Premier B02 A 1 vs.Seattle United B02 Copa A4

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105676  Magnuson Park fields  12:45 PM  7 A1 vs A4Seattle United B02 Tango B 1 vs.GS Surf B02 A1
 105678  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A7 vs A5PacNW B02 Maroon A 2 vs.GS Surf B02 B0

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105683  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  1 A3 vs A8WPFC B02 Black A 2 vs.Crossfire Premier B02 A1
 105682  Magnuson Park fields  03:45 PM  7 A6 vs A7Seattle United B02 Copa A 3 vs.PacNW B02 Maroon A2

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105685  Spokane Shadow Soccer Complex  10:00 AM  1 A2 vs A5Spokane Sounders B02A 3 vs.GS Surf B02 B0
 105684  Shorewood  11:15 AM  1 A1 vs A6Seattle United B02 Tango B 1 vs.Seattle United B02 Copa A1
 105686  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  10 A3 vs A4WPFC B02 Black A 2 vs.GS Surf B02 A0
 105687  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 A7 vs A8PacNW B02 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B02 A4

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105690  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 A3 vs A6WPFC B02 Black A 1 vs.Seattle United B02 Copa A1

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105664  Shorecrest HS  10:30 AM  1 A1 vs A2Seattle United B02 Tango B 0 vs.Spokane Sounders B02A1
 105693  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  1 A3 vs A7WPFC B02 Black A 1 vs.PacNW B02 Maroon A3

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105677  Spokane Shadow Soccer Complex  12:00 PM  2 A2 vs A3Spokane Sounders B02A 3 vs.WPFC B02 Black A1
 105688  Magnuson Park fields  04:00 PM  7 A1 vs A8Seattle United B02 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B02 A0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105689  Spokane Shadow Soccer Complex  09:00 AM  2 A2 vs A7Spokane Sounders B02A 3 vs.PacNW B02 Maroon A0
 105691  Inglemoor High School  09:00 AM  HS A4 vs A5GS Surf B02 A 5 vs.GS Surf B02 B2

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105696  Shorecrest HS  09:00 AM  1 A1 vs A3Seattle United B02 Tango B 1 vs.WPFC B02 Black A2
 105694  Marymoor Park  01:00 PM  3 A8 vs A5Crossfire Premier B02 A 3 vs.GS Surf B02 B2

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105695  North Creek 4  09:00 AM  4 A4 vs A6GS Surf B02 A 1 vs.Seattle United B02 Copa A0
 105692  Spokane Shadow Soccer Complex  01:00 PM  2 A2 vs A1Spokane Sounders B02A 1 vs.Seattle United B02 Tango B1

Bracket - Friday, October 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105698  Starfire Sports Complex  08:00 PM  1 A7 vs A4PacNW B02 Maroon A 2 vs.GS Surf B02 A2

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105701  WPFC Soccer Complex  05:30 PM  2 A3 vs A2WPFC B02 Black A 2 vs.Spokane Sounders B02A1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105717  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 A7 vs A2PacNW B02 Maroon A 1 vs.Spokane Sounders B02A1
 105699  Jefferson Playfield  03:00 PM  FF A6 vs A5Seattle United B02 Copa A 7 vs.GS Surf B02 B0

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105700  Canyon Park Junior High  09:00 AM  1 A4 vs A1GS Surf B02 A 2 vs.Seattle United B02 Tango B0
 105702  Lynnwood High School  04:00 PM  3 A5 vs A7GS Surf B02 B 2 vs.PacNW B02 Maroon A2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105705  Spokane Shadow Soccer Complex  10:00 AM  2 A2 vs A4Spokane Sounders B02A 0 vs.GS Surf B02 A0
 105704  Shorecrest HS  02:45 PM  1 A1 vs A5Seattle United B02 Tango B 3 vs.GS Surf B02 B2

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105707  Lake Washington High School  01:00 PM  Stdm A8 vs A3Crossfire Premier B02 A 1 vs.WPFC B02 Black A2
 105681  Inglemoor High School  02:00 PM  HS A4 vs A2GS Surf B02 A 2 vs.Spokane Sounders B02A0

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105708  Shorewood  09:00 AM  1 A6 vs A1Seattle United B02 Copa A 1 vs.Seattle United B02 Tango B1
 105711  Marymoor Park  09:00 AM  2 A8 vs A7Crossfire Premier B02 A 1 vs.PacNW B02 Maroon A1
 105709  Edmonds Community College  09:30 AM  ECC A5 vs A2GS Surf B02 B 0 vs.Spokane Sounders B02A5

Bracket - Friday, November 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105706  Starfire Sports Complex  06:00 PM  3 A7 vs A6PacNW B02 Maroon A 2 vs.Seattle United B02 Copa A3
 105680  Edmonds Community College  07:00 PM  ECC A5 vs A1GS Surf B02 B 1 vs.Seattle United B02 Tango B1

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105697  Spokane Shadow Soccer Complex  01:00 PM  5 A2 vs A8Spokane Sounders B02A 2 vs.Crossfire Premier B02 A0

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105715  Woodinville Sports Field  09:00 AM  2 A4 vs A8GS Surf B02 A 1 vs.Crossfire Premier B02 A0
 105714  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2 A3 vs A5WPFC B02 Black A 3 vs.GS Surf B02 B1
 105712  Washington Park  12:30 PM  1 A1 vs A7Seattle United B02 Tango B 0CC vs.PacNW B02 Maroon A0CC
 105713  Spokane Shadow Soccer Complex  01:00 PM  5 A2 vs A6Spokane Sounders B02A 3 vs.Seattle United B02 Copa A0

Bracket - Friday, December 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105703  Miller  06:15 PM  1 A6 vs A8Seattle United B02 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B02 A1
 105710  Woodinville Sports Field  07:30 PM  1 A4 vs A3GS Surf B02 A 1 vs.WPFC B02 Black A1

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105716  Grasslawn Park  09:00 AM  GL A8 vs A1Crossfire Premier B02 A 4 vs.Seattle United B02 Tango B0
 105718  Jefferson Playfield  10:45 AM  FF A6 vs A3Seattle United B02 Copa A 1 vs.WPFC B02 Black A0
 105719  Edmonds Community College  03:30 PM  ECC A5 vs A4GS Surf B02 B 1 vs.GS Surf B02 A2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.