2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 09 Div 2 7Aside
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=E3554A1C-8101-40D9-AE75-0D6F4814E177&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101518  Ridgecrest Elementary School  01:30 PM  W A6 vs A4Seattle United B09 Samba C 6 vs.FWFC B09 White (B)0
 101517  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A5 vs A8Eastside FC B09 White B 1 vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A5
 101516  Ballinger Playfield  04:00 PM  BP A7 vs A3GS Surf B09 B 4 vs.WPFC B09 White B1

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101515  Mill Creek Sportsplex  09:00 AM  1 A1 vs A2Washington Rush B09 A 3 vs.Harbor Premier B09 Green A3

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101522  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A5 vs A6Eastside FC B09 White B 2 vs.Seattle United B09 Samba C4
 101520  Starfire Sports Complex  11:55 AM  10 A8 vs A2PacNW Jr Program BU09 Maroon A 0 vs.Harbor Premier B09 Green A4
 101519  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2b A3 vs A1WPFC B09 White B 1 vs.Washington Rush B09 A8
 101521  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A4 vs A7FWFC B09 White (B) 1 vs.GS Surf B09 B2

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101526  Starfire Sports Complex  09:25 AM  6 A8 vs A6PacNW Jr Program BU09 Maroon A 2 vs.Seattle United B09 Samba C3
 101525  Ballinger Playfield  10:30 AM  BP A7 vs A5GS Surf B09 B 2 vs.Eastside FC B09 White B2
 101524  60 Acres  12:00 PM  18 A A2 vs A3Harbor Premier B09 Green A 8 vs.WPFC B09 White B1
 101523  Walter E. Hall  04:30 PM  4 A1 vs A4Washington Rush B09 A 7 vs.FWFC B09 White (B)0

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101529  McGilvra  09:30 AM  1 A6 vs A7Seattle United B09 Samba C 5 vs.GS Surf B09 B1
 101530  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A3 vs A8WPFC B09 White B 1 vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A13
 101528  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A4 vs A2FWFC B09 White (B) 0 vs.Harbor Premier B09 Green A8

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101534  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A7 vs A8GS Surf B09 B 1 vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A7
 101531  Walter E. Hall  01:45 PM  4 A1 vs A6Washington Rush B09 A 4 vs.Seattle United B09 Samba C1
 101532  Harbor Heights Elementary  02:15 PM  1 A2 vs A5Harbor Premier B09 Green A 2 vs.Eastside FC B09 White B2
 101533  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2b A3 vs A4WPFC B09 White B 3 vs.FWFC B09 White (B)1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101538  Starfire Sports Complex  09:30 AM  3B A8 vs A4PacNW Jr Program BU09 Maroon A 10 vs.FWFC B09 White (B)0
 101537  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A5 vs A3Eastside FC B09 White B 1 vs.WPFC B09 White B0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101536  McGilvra  10:30 AM  1 A6 vs A2Seattle United B09 Samba C 4 vs.Harbor Premier B09 Green A2

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101539  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  09:00 AM  1 A1 vs A8Washington Rush B09 A 8 vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A0
 101540  Harbor Heights Elementary  10:00 AM  1 A2 vs A7Harbor Premier B09 Green A 3 vs.GS Surf B09 B0
 101542  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A4 vs A5FWFC B09 White (B) 1 vs.Eastside FC B09 White B4
 101541  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  2C A3 vs A6WPFC B09 White B 1 vs.Seattle United B09 Samba C12

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101555  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  09:00 AM  1 A1 vs A5Washington Rush B09 A 8 vs.Eastside FC B09 White B3

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101543  Harbor Heights Elementary  11:30 AM  1 A2 vs A1Harbor Premier B09 Green A 0 vs.Washington Rush B09 A3
 101545  Starfire Sports Complex  11:45 AM  5 A8 vs A5PacNW Jr Program BU09 Maroon A 8 vs.Eastside FC B09 White B1
 101544  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  2b A3 vs A7WPFC B09 White B 2 vs.GS Surf B09 B1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101546  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod  A4 vs A6FWFC B09 White (B) 1 vs.Seattle United B09 Samba C4

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101549  Woodinville Sports Field  02:15 PM  1 A7 vs A4GS Surf B09 B 3 vs.FWFC B09 White (B)2
 101550  Ridgecrest Elementary School  03:00 PM  W A6 vs A5Seattle United B09 Samba C 0 vs.Eastside FC B09 White B0
 101547  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  04:05 PM  1 A1 vs A3Washington Rush B09 A 11 vs.WPFC B09 White B0

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101548  Gig Harbor High School  10:00 AM  2 A2 vs A8Harbor Premier B09 Green A 4 vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A6
 101559  Ridgecrest Elementary School  03:00 PM  W A6 vs A1Seattle United B09 Samba C 3 vs.Washington Rush B09 A5

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101554  Whitman MS  09:00 AM  1 A6 vs A8Seattle United B09 Samba C 6 vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A5
 101551  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A4 vs A1FWFC B09 White (B) 1 vs.Washington Rush B09 A11
 101553  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A5 vs A7Eastside FC B09 White B 1 vs.GS Surf B09 B1

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101527  Preston Park  10:00 AM  Mod1 A5 vs A1Eastside FC B09 White B 2 vs.Washington Rush B09 A4

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101558  TBD   --    --  A8 vs A3PacNW Jr Program BU09 Maroon A   vs.WPFC B09 White B 
 101557  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A7 vs A6GS Surf B09 B 0 vs.Seattle United B09 Samba C3
 101556  Harbor Heights Elementary  10:00 AM  1 A2 vs A4Harbor Premier B09 Green A 6 vs.FWFC B09 White (B)0

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101552  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A3 vs A2WPFC B09 White B 1 vs.Harbor Premier B09 Green A5

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101562  TBD   --    --  A8 vs A7PacNW Jr Program BU09 Maroon A   vs.GS Surf B09 B 
 101561  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod2 A4 vs A3FWFC B09 White (B) 1 vs.WPFC B09 White B5
 101560  Preston Park  05:00 PM  Mod1 A5 vs A2Eastside FC B09 White B 1 vs.Harbor Premier B09 Green A0

Bracket - Saturday, January 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101563  TBD   --    --  A1 vs A7Washington Rush B09 A   vs.GS Surf B09 B 
 101565  TBD   --    --  A3 vs A5WPFC B09 White B   vs.Eastside FC B09 White B 
 101564  Gig Harbor High School  09:30 AM  3 A2 vs A6Harbor Premier B09 Green A   vs.Seattle United B09 Samba C 
 101566  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A4 vs A8FWFC B09 White (B)   vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A 

Bracket - Saturday, January 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101570  TBD   --    --  A5 vs A4Eastside FC B09 White B   vs.FWFC B09 White (B) 
 101569  TBD   --    --  A6 vs A3Seattle United B09 Samba C   vs.WPFC B09 White B 
 101568  TBD   --    --  A7 vs A2GS Surf B09 B   vs.Harbor Premier B09 Green A 
 101567  TBD   --    --  A8 vs A1PacNW Jr Program BU09 Maroon A   vs.Washington Rush B09 A 

Bracket - Sunday, January 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101535  Pending Availability  12:00 AM  1 A7 vs A1GS Surf B09 B   vs.Washington Rush B09 A 

Bracket - Saturday, January 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101571  TBD   --    --  A1 vs A2Washington Rush B09 A   vs.Harbor Premier B09 Green A 
 101573  TBD   --    --  A5 vs A8Eastside FC B09 White B   vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A 
 101574  TBD   --    --  A6 vs A4Seattle United B09 Samba C   vs.FWFC B09 White (B) 
 101572  TBD   --    --  A7 vs A3GS Surf B09 B   vs.WPFC B09 White B 

Bracket - Saturday, February 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101575  TBD   --    --  A3 vs A1WPFC B09 White B   vs.Washington Rush B09 A 
 101578  TBD   --    --  A5 vs A6Eastside FC B09 White B   vs.Seattle United B09 Samba C 
 101576  TBD   --    --  A8 vs A2PacNW Jr Program BU09 Maroon A   vs.Harbor Premier B09 Green A 
 101577  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A4 vs A7FWFC B09 White (B)   vs.GS Surf B09 B 

Bracket - Saturday, February 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101579  TBD   --    --  A1 vs A4Washington Rush B09 A   vs.FWFC B09 White (B) 
 101580  TBD   --    --  A2 vs A3Harbor Premier B09 Green A   vs.WPFC B09 White B 
 101581  TBD   --    --  A7 vs A5GS Surf B09 B   vs.Eastside FC B09 White B 
 101582  TBD   --    --  A8 vs A6PacNW Jr Program BU09 Maroon A   vs.Seattle United B09 Samba C 

Bracket - Saturday, February 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101586  TBD   --    --  A3 vs A8WPFC B09 White B   vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A 
 101583  TBD   --    --  A5 vs A1Eastside FC B09 White B   vs.Washington Rush B09 A 
 101585  TBD   --    --  A6 vs A7Seattle United B09 Samba C   vs.GS Surf B09 B 
 101584  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A4 vs A2FWFC B09 White (B)   vs.Harbor Premier B09 Green A 

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101587  TBD   --    --  A1 vs A6Washington Rush B09 A   vs.Seattle United B09 Samba C 
 101588  TBD   --    --  A2 vs A5Harbor Premier B09 Green A   vs.Eastside FC B09 White B 
 101589  TBD   --    --  A3 vs A4WPFC B09 White B   vs.FWFC B09 White (B) 
 101590  TBD   --    --  A7 vs A8GS Surf B09 B   vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A 

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101593  TBD   --    --  A5 vs A3Eastside FC B09 White B   vs.WPFC B09 White B 
 101592  TBD   --    --  A6 vs A2Seattle United B09 Samba C   vs.Harbor Premier B09 Green A 
 101591  TBD   --    --  A7 vs A1GS Surf B09 B   vs.Washington Rush B09 A 
 101594  TBD   --    --  A8 vs A4PacNW Jr Program BU09 Maroon A   vs.FWFC B09 White (B) 

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 101595  TBD   --    --  A1 vs A8Washington Rush B09 A   vs.PacNW Jr Program BU09 Maroon A 
 101596  TBD   --    --  A2 vs A7Harbor Premier B09 Green A   vs.GS Surf B09 B 
 101597  TBD   --    --  A3 vs A6WPFC B09 White B   vs.Seattle United B09 Samba C 
 101598  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A4 vs A5FWFC B09 White (B)   vs.Eastside FC B09 White B 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.