2017-2018 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 15 Div 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FD82EEB4-D3D6-4510-A464-532AC9AC70CF&tournamentguid=1D1552E4-DB60-49D6-BDF2-A9C88D06AEB1&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B03 Copa A30333033333001-028 19  38 
 A7 : PacNW B03 Maroon A33303333010031-026 11  35 
 A5 : Northwest United - BU15 Black03001333303330-025 8  24 
 A4 : Eastside FC B03 Red A00003030330113-017 -11  35 
 A3 : Washington Rush B03 A30003310011103-016 -3  25 
 A6 : Seattle United B03 Tango B31013100010330-016 -7  24 
 A2 : GS Surf B03 A01130103310001-014 -14  16 
 A8 : WPFC B03 Black A11000300313011-014 -3  29 

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105614  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A5 vs A3Northwest United - BU15 Black 0 vs.Washington Rush B03 A2

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105611  Einstein MS  10:30 AM  1 A6 vs A4Seattle United B03 Tango B 3 vs.Eastside FC B03 Red A1
 105609  Starfire Sports Complex  11:00 AM  2 A7 vs A3PacNW B03 Maroon A 5 vs.Washington Rush B03 A3
 105608  Shorewood  03:30 PM  1 A1 vs A2Seattle United B03 Copa A 3 vs.GS Surf B03 A1

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105613  Shorewood  10:00 AM  1 A6 vs A2Seattle United B03 Tango B 0 vs.GS Surf B03 A0
 105612  Starfire Sports Complex  01:00 PM  4 A7 vs A1PacNW B03 Maroon A 3 vs.Seattle United B03 Copa A1

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105616  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A3 vs A1Washington Rush B03 A 1 vs.Seattle United B03 Copa A6
 105618  Preston Park  09:00 AM  2 A4 vs A7Eastside FC B03 Red A 2 vs.PacNW B03 Maroon A6
 105617  WPFC Soccer Complex  05:30 PM  1 A8 vs A2WPFC B03 Black A 1 vs.GS Surf B03 A1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105619  Civic Field Stadium  11:00 AM  Stdm A5 vs A6Northwest United - BU15 Black 3 vs.Seattle United B03 Tango B1

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105621  Lynnwood High School  09:30 AM  3 A2 vs A3GS Surf B03 A 1 vs.Washington Rush B03 A0
 105647  Genesee Park and Playfield  10:30 AM  Low A6 vs A8Seattle United B03 Tango B 2 vs.WPFC B03 Black A2
 105620  Jefferson Park Plateau  02:30 PM  1 A1 vs A4Seattle United B03 Copa A 3 vs.Eastside FC B03 Red A2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105624  Whatcom Community College  01:00 PM  1 A5 vs A1Northwest United - BU15 Black 1 vs.Seattle United B03 Copa A2
 105626  Roosevelt HS  03:00 PM  1 A6 vs A7Seattle United B03 Tango B 2 vs.PacNW B03 Maroon A1

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105630  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  3 A3 vs A4Washington Rush B03 A 4 vs.Eastside FC B03 Red A2
 105655  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2 A8 vs A7WPFC B03 Black A 2 vs.PacNW B03 Maroon A4

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105656  Shorewood  02:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United B03 Copa A 0 vs.PacNW B03 Maroon A1

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105627  Archbishop Murphy High School  12:00 PM  stdm A3 vs A8Washington Rush B03 A 3 vs.WPFC B03 Black A2

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105634  Archbishop Murphy High School  09:00 AM  stdm A3 vs A6Washington Rush B03 A 2 vs.Seattle United B03 Tango B2
 105633  Meadowdale High School  09:30 AM  1 A2 vs A7GS Surf B03 A 0 vs.PacNW B03 Maroon A3
 105632  TBD   --    --  A1 vs A8Seattle United B03 Copa A 4 vs.WPFC B03 Black A2
 105635  Preston Park  06:00 PM  1 A4 vs A5Eastside FC B03 Red A 3 vs.Northwest United - BU15 Black2

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105615  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  1 A8 vs A4WPFC B03 Black A 8 vs.Eastside FC B03 Red A3
 105629  Edmonds Community College  09:30 AM  ECC A2 vs A5GS Surf B03 A 0 vs.Northwest United - BU15 Black0

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105637  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 A3 vs A7Washington Rush B03 A 1 vs.PacNW B03 Maroon A2
 105639  Preston Park  11:00 AM  2 A4 vs A6Eastside FC B03 Red A 5 vs.Seattle United B03 Tango B3
 105636  Lynnwood High School  01:30 PM  3 A2 vs A1GS Surf B03 A 0 vs.Seattle United B03 Copa A5
 105638  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  3 A8 vs A5WPFC B03 Black A 0 vs.Northwest United - BU15 Black1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105625  Preston Park  12:30 PM  1 A4 vs A2Eastside FC B03 Red A 0 vs.GS Surf B03 A2

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105642  Petrovitsky Park  09:00 AM  2 A7 vs A4PacNW B03 Maroon A 3 vs.Eastside FC B03 Red A5
 105640  Jefferson Playfield  11:00 AM  FF A1 vs A3Seattle United B03 Copa A 2 vs.Washington Rush B03 A0
 105641  Lynnwood High School  11:30 AM  3 A2 vs A8GS Surf B03 A 5 vs.WPFC B03 Black A2
 105643  Genesee Park and Playfield  02:30 PM  Low A6 vs A5Seattle United B03 Tango B 1 vs.Northwest United - BU15 Black2

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105645  Lincoln Field (Everett HS)  09:00 AM  1 A3 vs A2Washington Rush B03 A 1 vs.GS Surf B03 A1
 105623  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A8 vs A6WPFC B03 Black A 1 vs.Seattle United B03 Tango B0

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105650  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A7 vs A6PacNW B03 Maroon A 2 vs.Seattle United B03 Tango B2
 105649  Lynnwood High School  09:30 AM  3 A2 vs A4GS Surf B03 A 1 vs.Eastside FC B03 Red A3
 105651  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  3 A8 vs A3WPFC B03 Black A 1 vs.Washington Rush B03 A1

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105622  Starfire Sports Complex  01:00 PM  3 A7 vs A5PacNW B03 Maroon A 0 vs.Northwest United - BU15 Black1
 105644  Preston Park  05:00 PM  2 A4 vs A1Eastside FC B03 Red A 1 vs.Seattle United B03 Copa A5

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105654  Preston Park  09:00 AM  1 A4 vs A3Eastside FC B03 Red A 2 vs.Washington Rush B03 A2
 105631  Renton Memorial Stadium  11:30 AM  1 A7 vs A8PacNW B03 Maroon A 1 vs.WPFC B03 Black A3
 105653  Civic Field Stadium  01:00 PM  Stdm A5 vs A2Northwest United - BU15 Black 7 vs.GS Surf B03 A1
 105652  Genesee Park and Playfield  04:45 PM  Low A6 vs A1Seattle United B03 Tango B 2 vs.Seattle United B03 Copa A5

Bracket - Friday, November 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105646  Mt Vernon High School  08:00 PM  HS A5 vs A7Northwest United - BU15 Black 0 vs.PacNW B03 Maroon A2

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105628  Shorecrest HS  10:00 AM  1 A1 vs A6Seattle United B03 Copa A 2 vs.Seattle United B03 Tango B3
 105610  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A5 vs A8Northwest United - BU15 Black 3 vs.WPFC B03 Black A1

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105657  Inglemoor High School  09:00 AM  HS A2 vs A6GS Surf B03 A 1 vs.Seattle United B03 Tango B3
 105659  Preston Park  01:00 PM  1 A4 vs A8Eastside FC B03 Red A 4 vs.WPFC B03 Black A4
 105648  Roosevelt HS  02:15 PM  1 A1 vs A5Seattle United B03 Copa A 0 vs.Northwest United - BU15 Black2

Bracket - Saturday, December 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105658  Kasch Park Sports Complex  02:45 PM  2 A3 vs A5Washington Rush B03 A 1 vs.Northwest United - BU15 Black2

Bracket - Sunday, December 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 105662  Shorecrest HS  09:00 AM  1 A6 vs A3Seattle United B03 Tango B 0 vs.Washington Rush B03 A4
 105661  Hazen High School  09:00 AM  1 A7 vs A2PacNW B03 Maroon A 2 vs.GS Surf B03 A2
 105660  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  2 A8 vs A1WPFC B03 Black A 0 vs.Seattle United B03 Copa A0
 105663  Whatcom Community College  05:00 PM  1 A5 vs A4Northwest United - BU15 Black 0 vs.Eastside FC B03 Red A2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.